W dopasowaniu odpowiedniego i niezawodnego odwodnienia na etapie projektowania niezbędne jest pozyskanie danych o natężeniu opadów w danej lokalizacji. Połączenie informacji o natężeniach opadów na terenie całej Polski – PANDA z kalkulatorem doboru odwodnień liniowych znacznie ułatwia pracę, przyspiesza etap projektowania, ale przede wszystkim pozwala na uzyskanie najbardziej wiarygodnych wyliczeń.

 

Pierwszy raz możliwy jest dobór odwodnienia uwzględniający najbardziej aktualne pomiary opadów z systemu PANDA. Innowacyjny projekt, który łączy wiedzę i doświadczenie ekspertów rynku zagospodarowania wód opadowych z aktualnymi i rzetelnymi danymi o natężeniu opadów jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę dostarczenia cyfrowych rozwiązań dla projektantów. Powstała w ten sposób Cyfrowa Platforma Projektanta (CPP) pozwala na pełne ujęcie zagospodarowania wody deszczowej, począwszy od zaplanowania systemu odwodnienia, po zebranie deszczówki, zretencjonowanie, podczyszczenie i odprowadzenie do środowiska naturalnego.

 

Projektując systemy odwodnień szczególną uwagę przykładamy do mikro retencji już na etapie zbierania wody opadowej. W HAURATON tworzymy systemy, które pozwalają na odwodnienie powierzchni i jednoczesną retencję. Pokażemy Państwu rozwiązanie, które nie tylko zapewni szybki odbiór wody deszczowej, ale również przetrzyma nadmiar wody do czasu jego całkowitego odprowadzenia. Układ wyróżnia bardzo duża wydajność odwadniania i magazynowania wody deszczowej. Kanały odwadniające o bardzo dużej pojemności umożliwiają zastosowanie minimalnej ilości studzienek i podłączeń. Natomiast konstrukcja kanałów oraz nasady wlotowe zapewniają wytrzymałość na obciążenia do klasy F900.

 

O tym rozwiązaniu opowie Maciej Pawlak

 

Magister Inżynier Środowiska, studia ukończył na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, na Wydziale Melioracji i Inżynierii Środowiska.
W branży konstrukcyjno-budowlanej obecny od ponad 13 lat. Od  8 lat związany z firmą HAURATON, w której doradza projektantom w doborze systemów odwodnień, rozsączania czy retencji wód deszczowych. Niejednokrotnie projektował rozwiązania specjalne, dopasowane do najbardziej rygorystycznych wymogów inwestycji.
Wiele lat pracował w biurze projektowym zajmującym się projektowaniem dróg i mostów.
W jego portfolio można znaleźć udział w takich realizacjach jak Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku, Bałtyk Tower w Poznaniu czy Warsaw Spire w Warszawie.

Powrót

Zarejestruj się

Zachęcamy do rejestracji na konferencję „Stormwater Poland 2020″

Koszt udziału w konferencji wynosi 1490 zł netto.

Koszt uczestnictwa w konferencji dla przedstawicieli jednostek opłacających udział w co najmniej 70% ze środków publicznych zwolniony jest z podatku VAT. Prosimy o dosłanie oświadczenia o zwolnieniu z VAT do siedziby firmy Retencjapl

Koszt uczestnictwa:
Konferencja 4-5 marca - 1490 zł netto + 23% VAT
Warsztaty 3 marca - 390 zł netto + 23% VAT

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nie prawidłowy format telefonu
Nieprawidłowy format adresu e-mail
Więcej
Więcej

RETENCJAPL Sp. z o.o.

ul. Marynarki Polskiej 163

80-868 Gdańsk

NIP: 584-274-32-99

tel: 605 721 555

Katarzyna Grochowska

Event Manager