Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że sesję dotyczącą Inspiracji deszczowych otworzy doktor Suresh Kumar Rohilla z Indii wraz ze swoim referatem: Uczynienie miast wrażliwymi na wodę – doświadczenia w zakresie pozyskiwania wody w Indiach.

 

Dr Rohilla jest dyrektorem w Centrum Nauki i Środowiska (CSE), ośrodku polityczno-analitycznym w New Delhi – kieruje programem woda. Jest także dyrektorem akademickim w Centralnej Szkole Wody i Odpadów. Był szefem Centrum Doskonalenia i Centrum Kluczowych Zasobów Narodowych w CSE – wyznaczonego przez centralne ministerstwo w Indiach zajmujące się rozwojem obszarów miejskich, wodą (w tym warunkami sanitarnymi) i zrównoważonym rozwojem środowiska. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w badaniach, rozwoju kompetencji i doradztwie politycznym na rzecz uwzględniania kwestii zrównoważonego rozwoju środowiska i gospodarki wodnej w osadach ludzkich w Indiach, Afryce i Azji Południowej. Współpracował z renomowanymi krajowymi i międzynarodowymi uniwersytetami, organizacjami rządowymi i pozarządowymi. Uzyskał stopień doktora na Queen’s University Belfast w Irlandii Północnej. Był stypendystą Fulbrighta na University of California, Berkeley. Jest aktywnym członkiem różnych międzynarodowych i krajowych organizacji zawodowych / komitetów, takich jak IWA, SuSanA. Jego obecne zainteresowania badawcze to – projektowanie / planowanie wrażliwe na wodę; zrównoważone zarządzanie wodami podziemnymi w miastach, zielona infrastruktura i zarządzanie mokradłami miejskimi w celu poprawy jakości i ilości wody, efektywności energetycznej w gospodarce wodnej w miastach w związku z potencjalnymi zmianami klimatu na globalnym południu.

 

W swoim referacie opowie o tym jak ważna jest woda. To od niej zależy bogactwo lub biedota Indii. Gospodarka wodna nie polega tylko na budowaniu większej liczby zapór lub rurociągów, które doprowadzają wodę do miast i kanalizacji, aby spłukiwały je z naszych domów. Gospodarka wodna polega na budowaniu relacji społeczeństwa z wodą, abyśmy mogli zrozumieć wartość każdej kropli deszczu, że jeśli nie będziemy ostrożni, a nawet oszczędni, korzystając z tego cennego zasobu, nigdy nie będzie wystarczającej ilości wody dla wszystkich. W nowych Indiach bezwzględnie konieczne jest, aby miasta doceniły swoje zasoby opadowe. Indie są znane z niezwykłej pomysłowości ludzi, żyjących w różnych systemach ekologicznych, jak zarządzać wodą. Myśl przewodnia przedstawi wzrost, spadek i potencjał zbierania wody deszczowej w Indiach. Sposób, w jaki Indie korzystają z tradycji, ma kluczowe znaczenie dla dzisiejszych i przyszłych miastach Indii, w tym dla niedawnego ruchu rządu Indii – ustanowieniu kluczowego ministerstwa z ukierunkowaniem na krajowy program  „Jal Shakti Mission” w celu promowania zbierania wody deszczowej i odnowy zbiorników wodnych .

Powrót

Zarejestruj się

Zachęcamy do rejestracji na konferencję „Stormwater Poland 2020″

Koszt udziału w konferencji wynosi 1490 zł netto.

Koszt uczestnictwa w konferencji dla przedstawicieli jednostek opłacających udział w co najmniej 70% ze środków publicznych zwolniony jest z podatku VAT. Prosimy o dosłanie oświadczenia o zwolnieniu z VAT do siedziby firmy Retencjapl

Koszt uczestnictwa:
Konferencja 4-5 marca - 1490 zł netto + 23% VAT
Warsztaty 3 marca - 390 zł netto + 23% VAT

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nie prawidłowy format telefonu
Nieprawidłowy format adresu e-mail
Więcej
Więcej

RETENCJAPL Sp. z o.o.

ul. Marynarki Polskiej 163

80-868 Gdańsk

NIP: 584-274-32-99

tel: 605 721 555

Katarzyna Grochowska

Event Manager