david-crawford

David Crawford

BSc (hons), MSc PE, CE, MICE, EurEng
Główny Technolog w: CH2M

David jest głównym inżynierem, technologiem i dyrektorem projektów z ponad 35-cioletnim doświadczeniem z zakresu inżynierii wodnej i kanalizacyjnej. W swojej pracy był zaangażowany w planowanie i zabezpieczanie kanalizacji ogólnospławnych, zarządzanie wodami opadowymi, analizowanie systemów kanalizacji sanitarnych i burzowych, zarządzanie zbiornikami retencyjnymi, modelowanie systemów jakości i ilości wody w rzekach, zbiornikach i ujściach, jak również w ocenianie stanu sieci wodociągowych.

 

Obecnie David jest Głównym Inżynierem Projektowania Systemów i Operacji the London Tideway Tunnels i jest odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w celu kontroli wylewów z kanalizacji ogólnospławnych do pływowej części rzeki Tamizy w Londynie. Kieruje także 20-toosobowym zespołem oraz nadzoruje integrację wymogów technicznych projektu z pozostałymi funkcjami programu w celu osiągnięcia założeń projektu. Zakres obowiązków dotyczy szerokiego spektrum zagadnień związanych z projektowaniem, począwszy od charakterystyki wylewów poprzez modelowanie zlewni, projektowanie hydrauliki konstrukcji, obliczeniową dynamikę płynów, modele fizyczne komór przechwytujących, budowle zrzutowe i straty energetyczne/komory odpowietrzające, zarządzanie powietrzem, kontrolę wentylacji i emisji zapachów, infrastrukturę ekologiczną, analizy środowiskowe, zwłaszcza analizy wpływu kontroli społeczeństwa obywatelskiego na jakość wody i sposoby usprawniania pracy oczyszczalni, analizy danych przestrzennych w systemie GIS dla działań środowiskowych oraz planowania. Jako ekspert techniczny, David brał udział w pracach projektowych oraz jest osobą wyznaczoną do kontaktów z opinią publiczną i udziałowcami w sprawach technicznych dotyczących projektu.

 
 
Streszczenie prezentacji
 

Powrót

Zarejestruj się

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji „Stormwater Poland 2018” zachęcamy do rejestracji

Koszt uczestnictwa w konferencji dla przedstawicieli jednostek opłacających udział w co najmniej 70% ze środków publicznych zwolniony jest z podatku VAT – Oświadczenie

Koszt uczestnictwa:
1490 zł netto + 23% VAT* (1832,70 zł brutto)

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nie prawidłowy format telefonu
Nieprawidłowy format adresu e-mail
Więcej
Więcej

RETENCJAPL Sp. z o.o.

ul. Marynarki Polskiej 163

80-868 Gdańsk

NIP: 584-274-32-99

Paulina Zabrocka

Specjalista ds. marketingu

Magdalena Pielacha

Project Manager