ole_larsen

Ole Larsen

Call Copenhagen - Climate Adaptation Living Lab, Dania

PRELEGENT

Ole Larsen ukończył Politechnikę, uzyskując tytuł doktora w zakresie reaktywnego modelowania transportu w 1998 roku. Pracował jako naukowiec w Instytucie Maxa Plancka w Bremie, pracując z kursami wymiany na morskich interfejsach bentonowych przy użyciu zaawansowanych czujników i wskaźników radiowych.

 

W 2001 r. Założył biuro DHI w Niemczech i po niszczycielskich powodziach w 2002 r.pracował głównie w zakresie zarządzania zasobami wodnymi i powodziami. Opracował nowatorskie czujniki i systemy monitorowania, wykorzystał radar wysokiej rozdzielczości do monitorowania opadów w miejskich systemach prognozowania i opracował metody oparte na wartościach oceny wpływu – stosowane w branży ubezpieczeniowej w oparciu o dane o opadach TRMM i GPM.

 

Duża część jego działań jest ukierunkowana na zarządzanie ryzykiem za pomocą stochastycznych metod modelowania ryzyka. Od 2017 r. Ole Larsen zarządzał Climate Adaptation Living Lab w Kopenhadze (CALL Copenhagen), założony przez stolicę Kopenhagi i główne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Głównym celem CALL jest promowanie i przyspieszanie adaptacji klimatu po ciężkich opadach deszczu w 2011 r. (135 mm opadów) powodujących bezprecedensowe straty w Danii.

Powrót

Zarejestruj się

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji „Stormwater Poland 2019” zachęcamy do rejestracji

Koszt uczestnictwa w konferencji dla przedstawicieli jednostek opłacających udział w co najmniej 70% ze środków publicznych zwolniony jest z podatku VAT

Koszt uczestnictwa:
Konferencja 11-12 marca - 1490 zł netto + VAT:
Warsztaty 13 marca - 199 zł netto + VAT

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nie prawidłowy format telefonu
Nieprawidłowy format adresu e-mail
Więcej
Więcej

RETENCJAPL Sp. z o.o.

ul. Marynarki Polskiej 163

80-868 Gdańsk

NIP: 584-274-32-99

Paulina Zabrocka

Specjalista ds. marketingu